10 најдобри 2-во-1 шампони и регенератори

[ad_1] Дали сте еден од оние кои се секогаш во бегство наутро? Дали мразите да чекате да се апсорбира регенераторот откако ќе ја измиете косата? Ако е така, за ваша среќа, постојат тони производи за нега на коса таму кои истовремено ја чистат и состојбата на вашата коса. Ти… продолжи да читаш 10 најдобри 2-во-1 шампони и регенератори

Објавено
Категоризирани како убавина

10 starвездени убавици кои се вратија по затишје

[ad_1] NSЗошто Алисон Портер исчезна од екраните по успехот на Кадрава Сју, што направи Светлана Лобода кога ја напушти групата ВИА ГРА, и како Енди Мекдауел успеа да се „преквалификува“ од актерка на модел? 10 starвездени убавици кои се вратија на популарноста по затишје. Светлана Лобода „Сите луѓе… продолжи да читаш 10 starвездени убавици кои се вратија по затишје

Објавено
Категоризирани како убавина

5 серуми за лице ќе купам повторно

[ad_1] Благодарение на овие производи, престанав да размислувам за основата во секојдневниот живот, зедов совршена ноќна нега (без мрсна кожа наутро), заборавив на пилинг и генерално ја поедноставив мојата дневна рутина за убавина колку што е можно повеќе - ако некој од вашите третмани се серум за лице, с else друго ќе следи. Сите… продолжи да читаш 5 серуми за лице ќе купам повторно

Објавено
Категоризирани како убавина

како изгледа кремот на нашите мајки сега?

[ad_1] Брендот BAchromin им е познат на сите што некогаш биле заинтересирани за проблемот со осветлување на кожата. И ако одеднаш не сте слушнале за него, прашајте ја мајка ти - таа сигурно знае. Единствениот крем за старосни дамки Ахромин, кој го користеа жените во СССР, го произведе бугарскиот ... продолжи да читаш како изгледа кремот на нашите мајки сега?

Објавено
Категоризирани како убавина

35 најубави спортистки на нашето време

[ad_1] Познатите гимнастичари го прават тоа по завршувањето на спортската кариера, и како изгледа најубавиот фудбалер во Русија? Последниот дел од статијата за убави девојки во спортот. Првиот и вториот ги читаат деловите на врските. Маргарита Мамун Маргарита Мамун седум пати стана светски шампион… продолжи да читаш 35 најубави спортистки на нашето време

Објавено
Категоризирани како убавина

5 производи за коса што ги купувам одново и одново

[ad_1] СО шампон за уши, трепер за стајлинг за треперење, мус за волумен на коренот и други производи што ги користам до последна капка. Sofia Vorobyova BeautyHack Editor Shampoo за да додаде волумен на косата Extra Volume Shampoo and smoothing conditioner Smoothing Conditioner, Moroccanoil Израелскиот бренд Moroccanoil ја спасува мојата коса од сувост и затапеност околу три години.… продолжи да читаш 5 производи за коса што ги купувам одново и одново

Објавено
Категоризирани како убавина

8 најубави улоги на Анџелина olоли

[ad_1] V На почетокот на нејзината кариера, најубавата жена на светот, според списанието Vanity Fair, наместо фустани од црн чај, одеше кожени панталони на црвените теписи. Улогите во филмовите беа соодветни: Гиа - моден модел со нестабилна психа, агресивно убава Лара Крофт, детето Кејт… продолжи да читаш 8 најубави улоги на Анџелина olоли

Објавено
Категоризирани како убавина

10 факти што не сте ги знаеле за Елизабета Втора

[ad_1] Кралицата на Велика Британија е најдолго владеечкиот монарх меѓу живите. Јули ја одбележа 65 -годишнината од нејзиното крунисување. За тоа време, Елизабета Втора успеа да одговори на 3.5 милиони писма, да ги запозна седумте папи и да состави колекција од 5,000 капи. Најинтересните факти за кралицата се во… продолжи да читаш 10 факти што не сте ги знаеле за Елизабета Втора

Објавено
Категоризирани како убавина

20 starsвезди кои носат очила, но вие не сте го знаеле тоа

[ad_1] DЗа црвениот тепих избираат леќи, а во слободно време од снимање и друштвени настани гордо носат очила со рецепт. Во специјалниот избор на BeautyHack има starsвезди кои не се плашат да бидат означени како „четири очи“. Верувајте, списокот би бил уште поамбициозен доколку многу познати личности не… продолжи да читаш 20 starsвезди кои носат очила, но вие не сте го знаеле тоа

Објавено
Категоризирани како убавина

15 бразилски ТВ емисии кои соборија рекорди во однос на гледаноста

[ad_1] Од „Робови на Изаура“ до „Изгледите за Бразил“! На BeautyHack - најдобрата бразилска ТВ серија 36 години, што се емитуваше во Русија. „Славе Изаура“ Серијата премиерно беше прикажана на 11 октомври 1976 година. Во СССР, „Славе Изаура“ беше прикажана само во 1988 година - тоа беше првата сапунска опера на советската телевизија.… продолжи да читаш 15 бразилски ТВ емисии кои соборија рекорди во однос на гледаноста

Објавено
Категоризирани како убавина

20 трендовски фризури за фина коса

[ad_1] BeautyHack состави избор од успешни фризури за славни личности кои природно наследија тенки нишки. И стилисти и трихолози кажаа како да се грижат за таква коса и што значи да се направи стајлинг. Вјачеслав Гордеев Врвен стилист на салонот „Николскаја клуб“ Спреј за солени кучиња Коктел, Ево ми помага да ја претворам тенка коса во обемна… продолжи да читаш 20 трендовски фризури за фина коса

Објавено
Категоризирани како убавина

5 најдобри пудри за лице според читателите на BeautyHack

[ad_1] СО средства од 799 до 4,000 рубли, кои читателите на BeautyHack ги користат многу години! Компактен прав Призме визиј, Givenиванши Наталија Михаlyук-Нехме Поминуваат десетици години, пакувањето на Призма визаж се менува и пудрата останува миленик на многу девојки. Willе започнам со дизајнот на овој бестселер во светот на декоративната козметика.… продолжи да читаш 5 најдобри пудри за лице според читателите на BeautyHack

Објавено
Категоризирани како убавина

15 најдобри избори од везди

[ad_1] 15 идеи од црвениот тепих, релевантни во реалниот живот. Вклучени се и совети за шминкери! Прозрачната шминка на Хејли Бибер, како онаа на Хејли, веднаш се освежува, што ја прави совршена за најтешките деловни понеделници. Шминкерката Ксенија Никитина советува да ја примени базата Urban Decay под сенка. „Тие ја чуваат сенката сигурно 24 часа. Избирам сатен… продолжи да читаш 15 најдобри избори од везди

Објавено
Категоризирани како убавина

Роман Мојсеенко - околу шест грешки во стилот што ги правите

[ad_1] Роман Мојсеенко е еден од најпознатите фризери и стилисти во Русија. Работел на вакви големи проекти како „Фабрика за Starвезди“, „Народен уметник“, беше ко-водител на програмата „Тргнете го веднаш“ на СТС. Роман изјави за BeautyHack како правилно да ја исушите косата, зошто треба да ја смените разделбата и што… продолжи да читаш Роман Мојсеенко - околу шест грешки во стилот што ги правите

Објавено
Категоризирани како убавина

како ја направив фризурата и шминката во салонот Арт'Уп

[ad_1] Хероина од проектот BeautyHack, Катја помина неколку часа во Салон Арт'Уп во езерцата на Патријархот, каде што доби нова фризура и необична, во чувствата, шминка. Стилистот Елдар Адраев и уметничкиот директор на шминкерката Арт'Уп Алена Лапина зборуваат за нивниот експеримент. Пред Елдар Адраев врвен стилист на убавината Арт'Уп… продолжи да читаш како ја направив фризурата и шминката во салонот Арт'Уп

Објавено
Категоризирани како убавина

Совет на неделата на BeautyHack: Земете солена бања

[ad_1] HDo не штедете време за таков каприц (особено за жителите на една метропола)! Ако сте ладни, уморни, заглавени во стрес, почувствувајте дека кожата стана сува и ронлива, преоптоварена на тренинг - капете се и користете ја омилената сол. Од експертите во BeautyHack - шест докажани опции. Прво,… продолжи да читаш Совет на неделата на BeautyHack: Земете солена бања

Објавено
Категоризирани како убавина

тест возење на безболна процедура за обликување на телото

[ad_1] Главен уредник на GBeautyHack, Карина Андреева отиде во салон за убавина „Милфеј» на Фрунзенскаја, тестираше курс од десет процедури за тело на италијанскиот апарат Икон Ласер и ги сподели своите впечатоци. Нема да лажам ако кажам дека речиси секоја жена денес сонува за тонирана фигура и здрава кожа. Некој има среќа со генетиката,… продолжи да читаш тест возење на безболна процедура за обликување на телото

Објавено
Категоризирани како убавина

Растете го веднаш! 10 starsвезди кои не трескаат

[ad_1] Дрвото со коса не само што може да ја ажурира здодевната фризура, туку и визуелно да ги промени пропорциите на лицето. И ако во првиот случај има малку шанси за неуспех, во вториот с everything е многу посложено. На пример, директните тресне нема да одговараат на жени со квадратна форма на лице, кратките ќе… продолжи да читаш Растете го веднаш! 10 starsвезди кои не трескаат

Објавено
Категоризирани како убавина

33 трендовски фризури за кои треба да одлучите пред 33 -та година

[ad_1] ТОА каскадни фризури, тресне, мохавс, боксерски плетенки и опашки - што с have уште не сте пробале? Каде да се направи: ФЕРЕР Сув бар (Болшаја Дмитровка, 16/1, сите адреси може да се видат тука) Цена по инсталација: 1 400 рубли. (ткаење), 2,000 рубли. (дневно), 3,500 рубли. („Буги Вуги“). Бар за веѓи и убавина (Болшаја Дмитровка, 16 години; Малаја Бронаја,… продолжи да читаш 33 трендовски фризури за кои треба да одлучите пред 33 -та година

Објавено
Категоризирани како убавина

Дали препознавате? Како созреаа хероините од култните ТВ серии

[ad_1] Хит дојде од Луисана Лопилато од Rebel Spirit и во која ТВ серија глуми Клер Дејнс покрај aredаред Лето? BeautyHack открива што прават сега славните тинејџери од 90 -тите и 2000 -тите години. Миша Бартон (Мариса Купер во ТВ серијата „ОС - осамени срца“) Објавена е првата епизода од популарната серија… продолжи да читаш Дали препознавате? Како созреаа хероините од култните ТВ серии

Објавено
Категоризирани како убавина

6 производи со совршен тон што ги купувам одново и одново

[ad_1] РЕД зголемени пори, црвенило, кругови под очите - познати проблеми? Потребни се многу напор и пари за да се создаде совршен тон. Зборувам за моите омилени во делот „До последната капка“. Sofia Vorobyova BeautyHack Editor Исправка на крем за лице CC Red, Erborian Чудесната трансформација од зелена во беж е… продолжи да читаш 6 производи со совршен тон што ги купувам одново и одново

Објавено
Категоризирани како убавина

15 славни личности со совршени веѓи

[ad_1] NST Добро избраната форма на веѓите не само што го прави изгледот поотворен, туку и прави правилни пропорции на лицето. Во овој случај, најдобрите шминкери во светот советуваат да не се занимаваат со мода. И покрај фактот дека широките, бујни веѓи с yet уште нема да ги „напуштат“ светските модни писти, оваа форма… продолжи да читаш 15 славни личности со совршени веѓи

Објавено
Категоризирани како убавина

10 тетоважи на Анџелина olоли за кои треба да знаете

[ad_1] Имајте шест деца и амбасадорката на добра волја Анџелина olоли е fanубител на тетоважи. Хиероглифот за „смрт“ беше првиот што се појави на телото на актерката. По неколку години, Енџи се ослободи од неа, заменувајќи ја со будистичка тетоважа „Таи се моли за заштита“. Целата „уметност“ на theвезденото тело има… продолжи да читаш 10 тетоважи на Анџелина olоли за кои треба да знаете

Објавено
Категоризирани како убавина

за што се подготвени starsвездите заради кариера?

[ad_1] V на која возраст Бела Хадид ја направи првата ринопластика и каква состојба донесе Кајли nerенер на нејзиниот нов изглед? Заради нови улоги, договори и деловни проекти, theвездите се подготвени за безопасни инјекции на ботокс и сериозни пластични операции. Шер Шер има 72 години, а за половина од овие… продолжи да читаш за што се подготвени starsвездите заради кариера?

Објавено
Категоризирани како убавина

Кој не оди со кратки фризури

[ad_1] Дали сакате да ја освежите сликата или да ја смените сликата? Не брзајте да донесувате драстични одлуки - промените во фризурата не секогаш ги исполнуваат очекувањата. Ако имате желба за кратка фризура, прво утврдете дали оваа должина е соодветна за вас. BeautyHack е за тоа кој не сака кратки фризури.… продолжи да читаш Кој не оди со кратки фризури

Објавено
Категоризирани како убавина

Не можете да заборавите да купите? Топ 10 топли нови производи за оваа недела

[ad_1] Навивачки утуристички уред, цветна вода за лице, лепенки - чувари на влага и други новини оваа недела што го заслужуваат вашето внимание. Масажер против брчки Масажа за отстранување брчки, MIZUHI Ефективен, едноставен, буџетски - сето ова е за новите јапонски гаџети за убавина MIZUHI, кои неодамна може да се купат во L'Etoile. Разговаравме за… продолжи да читаш Не можете да заборавите да купите? Топ 10 топли нови производи за оваа недела

Објавено
Категоризирани како убавина

Полина Гагарина и други руски starsвезди кои изгубија многу тежина

[ad_1] СО спој, правилна исхрана или строга диета - што им помогна на Полина Гагарина, Светлана Ходченкова, Анастасија Денисова и други starsвезди да станат во форма? Полина Гагарина Во „Фабрика за Starвезди“ Полина не изгледаше како сега. И поентата не е дека тогаш таа немаше потпис на фризура и платина русокоса.… продолжи да читаш Полина Гагарина и други руски starsвезди кои изгубија многу тежина

Објавено
Категоризирани како убавина

18 пробивања за убавина од трихолог и стилист

[ad_1] AND Познатиот трихолог Тамара Беречикидзе и стилистот Алексеј Нагорски зборуваат за тоа како да се грижите за вашата коса, стилизирајте ја тенка и недостасува волумен, природно кадрави или долги тешки нишки. Долга густа коса Тамара Беречикидзе Кандидат за медицински науки, дерматовенеролог-козметолог, трихолог 1) Ако имате долга, тешка коса, изберете дрвен чешел со фин чешел… продолжи да читаш 18 пробивања за убавина од трихолог и стилист

Објавено
Категоризирани како убавина

Како да се подобри кожата? Козметологот советува

[ad_1] TAsya Al-Arabi, меѓународен козметолог на DIBI Milano во Русија, раскажа како правилно да се грижи за кожата, која е епидермалната бариера и дали е можно да се зголеми ефикасноста на кремот. Asya Al-Arabi Тренер-козметолог од меѓународна класа DIBI Milano во Русија Кажете ни за правилна нега на кожа: како да изберете… продолжи да читаш Како да се подобри кожата? Козметологот советува

Објавено
Категоризирани како убавина

Како да ги зголемите усните со шминка: совети од шминкери

[ad_1] TOКои се компонентите во сјајот за усни, како да се направи омбре ефект и како правилно да се нацрта контурата со молив? Прочистете ги усните, а потоа нанесете повеќе нијанси на кармин Лиза Елдриџ Користете пилинг за усни пред да започнете со шминкање. Марамчињата за чистење и лупење на Кико не само што ги отстрануваат мртвите честички од кожата,… продолжи да читаш Како да ги зголемите усните со шминка: совети од шминкери

Објавено
Категоризирани како убавина

најдобри маски со овошни екстракти

[ad_1] НСапаја, лубеница, јагода, јаболко и авокадо не се рецепт за здраво смути, па дури ни состојки за овошна салата, туку вистински помагачи за убавина за оние на чија кожа и е потребно закрепнување и хидратација. Уредниците на BeautyHack ги тестираа најдобрите маски со екстракти од овошје и ја дадоа својата пресуда. Маска за балансирање со екстракти од овошје Балансирање на овошје… продолжи да читаш најдобри маски со овошни екстракти

Објавено
Категоризирани како убавина

Стајлинг од странични страни: 15 најдобри примери на starвезди

[ad_1] TOTA разделната оса може да направи практично секоја фризура релевантна, а за сопствениците на тенка коса тоа е целосно незаменливо. Еве ги најдобрите stвездени примери за фризури настрана и како да ги повторите и да избегнете грешки. Брановиден боб Страничната разделба во комбинација со кадрици со средна должина овозможува не само да се победи… продолжи да читаш Стајлинг од странични страни: 15 најдобри примери на starвезди

Објавено
Категоризирани како убавина

Печење шминка - како да се повтори

[ad_1] Визгазист Кристина Новикова - за тоа како (и дали вреди) да направите сами печење и кои производи се соодветни за таква шминка. Кристина Новикова визагиште Што се пече? Печењето е, пред с, сценска шминка, која се користи во филмови, театри и на црвениот тепих. Таквата шминка е сакана од… продолжи да читаш Печење шминка - како да се повтори

Објавено
Категоризирани како убавина

Не повторувај! 25 катастрофални фризури за славни личности на сите времиња

[ad_1] Dенифер Лопез дојде на Оскарите во 2002 година со трапез, а Кристен Стјуарт редовно ги провоцира фотографите и критичарите со нејзините смешни фризури. BeautyHack многу се забавуваше разговарајќи за неуспесите на starвездите со врвниот стилист Иван Анисимов. Иван Анисимов врвна стилистичка агенција за слики Амбасада на стил ennенифер Лопез Отпрвин мислев дека сликата е… продолжи да читаш Не повторувај! 25 катастрофални фризури за славни личности на сите времиња

Објавено
Категоризирани како убавина

10 главни негативни убавици од ТВ серии

[ad_1] TOVarious Maiza од ТВ серијата „Клон“, лицемерната Есмералда од „Брег на соништата“ и уште 8 незаборавни улоги на негативци. Даниела Ескобар (Маиза). Серијата „Клон“ Улогата на подмолната и многу несреќна Маиза е првото големо дело на тогашната актерка Даниела Ескобар. Ликот се покажа како двосмислен:… продолжи да читаш 10 главни негативни убавици од ТВ серии

Објавено
Категоризирани како убавина

Како се сменија актерите на Суровите намери

[ad_1] Пред дваесет години, на 5 март 1999 година, беше објавена четвртата и најпопуларна филмска адаптација на романот „Опасни врски“ од Чодерлос де Лаклос. Акцијата се пресели од 18 век во 20, и наместо Франција, на екраните се појави прекрасен Newујорк. Додека планирате повторно да гледате Сурови намери, BeautyHack… продолжи да читаш Како се сменија актерите на Суровите намери

Објавено
Категоризирани како убавина

Како да се грижите за вашата кожа во пролет: совет од дерматолог

[ad_1] Тешка грижа и употреба на сензационални производи во студената сезона не гарантира дека кожата ќе изгледа беспрекорно со почетокот на топлината. Кои тајни за убавина ќе помогнат во грижата за различни типови кожа и како да го изберете совршениот производ? Одговорите на овие прашања се веќе откриени… продолжи да читаш Како да се грижите за вашата кожа во пролет: совет од дерматолог

Објавено
Категоризирани како убавина

20 starsвезди кои не се сложуваат едни со други

[ad_1] СО Вкрстување, интриги, истраги во Холивуд не се невообичаени. Изборот на BeautyHack вклучува 20 starsвезди кои најверојатно нема да најдат заеднички јазик. Мадона против Гвинет Палтроу За актерката и поп-кралица, добитничка на Оскар, често се зборува како заколнана пријателка. Мадона и Гвинет имаа топла врска долго време, дури и се јавија ... продолжи да читаш 20 starsвезди кои не се сложуваат едни со други

Објавено
Категоризирани како убавина

10 најубави претседателски сопруги на сите времиња

[ad_1] Од Французинките Брижит Макрон до првите дами на Азербејџан и Брегот на Слоновата Коска. Меланија Трамп Последното нешто што интервјуто не беше во статусот на првата дама, Меланија го даде во 2016 година на американскиот GQ. Тогаш theвездата на секуларен начин ги сподели вестите од животот и само ја „проба“ улогата на… продолжи да читаш 10 најубави претседателски сопруги на сите времиња

Објавено
Категоризирани како убавина

5 одлични темели за сува кожа

[ad_1] Тен-он-лајн лек базиран на вода од лотос, крем ББ со одличен ефект на нега и други откритија за сува кожа-во нова статија на главниот и одговорен уредник на BeautyHack Карина Андреева@kandreevaa… Карина Андреева Главен Уредник на BeautyHack Имам кожа склона кон сувост, затоа се доближувам до изборот на основата… продолжи да читаш 5 одлични темели за сува кожа

Објавено
Категоризирани како убавина

Веѓи од самовила: како да ја направите формата совршена

[ad_1] Убавицата на Ванд, Кели Бејкер работи во Холивуд веќе 17 години, каде што девојчето заслужено го нарекуваат „самовила на веѓите“. Списокот на клиенти го вклучува целиот клан Кардашијан-nerенер, Шеј Мичел, Карди Б, Зендаја, Аријана Гранде, актерската екипа на Игра на тронови и уште десетина starsвезди. V Instagram ellyивотот на Кели е… продолжи да читаш Веѓи од самовила: како да ја направите формата совршена

Објавено
Категоризирани како убавина

Леле! Како изгледаат актерките кои глумеа деца во бразилските ТВ серии денес?

[ad_1] V Во 1990-тите, се појави ново хоби во животот на „постсоветското“ семејство-гледање ТВ серии. Во тие не толку далечни времиња, дисковите беа реткост - за да дознаете како ќе заврши теленовелата, секоја вечер требаше да одложите с and и да седнете на екранот. Хероите на… продолжи да читаш Леле! Како изгледаат актерките кои глумеа деца во бразилските ТВ серии денес?

Објавено
Категоризирани како убавина

како го тестирав Ахромин две недели

[ad_1] Се сеќавате на познатиот крем за белење во розова и беж амбалажа, што може да се види во бањата на секој советски и постсоветски стан? Оттогаш, брендот ги подобри своите композиции, претрпе ребрендирање и се појави на полиците на продавниците во ажурирана (внатре и надвор) верзија. Уредничката на BeautyHack, Јулија Козолиј се откажа од својот вообичаен… продолжи да читаш како го тестирав Ахромин две недели

Објавено
Категоризирани како убавина

како pranвездите се пошегуваа со нас на 1 април?

[ad_1] Од бременост пред развод: BeautyHack - за вчерашните шеги на starsвезди, во кои скоро верувавме. Justастин Бибер Вчера двојката Бибер ја сподели добрата вест - Хејли чека бебе. Како доказ, inастин објави ултразвучно скенирање со ембрион: некој побрза да му честита на парот, други се сомневаа - каква практична ... продолжи да читаш како pranвездите се пошегуваа со нас на 1 април?

Објавено
Категоризирани како убавина

6 грешки во стилот што ги правите

[ad_1] ДО што може да доведе злоупотребата на производи за стилизирање, како да го изберете вистинскиот чешел за стилизирање и зошто треба да се остави косата да се излади? Национален експерт WELLA Игор Кимјашов - за најчестите грешки што ги правите при стилизирање на косата. Игор Кимјашов Национален експерт WELLA Грешка # 1:… продолжи да читаш 6 грешки во стилот што ги правите

Објавено
Категоризирани како убавина

10 starsвезди кои станаа славни како дете

[ad_1] V Каков филм одигра Анџелина olоли на 6 -годишна возраст, како Дру Баримор ја доби својата прва улога на 11 месеци и во кој познат филм можете да го видите малиот Илија Вуд? Во специјалниот избор на BeautyHack, има starsвезди кои се појавија на ТВ екраните како деца.… продолжи да читаш 10 starsвезди кои станаа славни како дете

Објавено
Категоризирани како убавина

Нема проблем? 10 најубави парови со голема разлика во годините

[ad_1] R Разликата за 10, 20 години, па дури и за четврт век не им пречи на овие starsвезди - тие со својот пример докажуваат дека не постојат бариери за вистинска убов. На BeautyHack има десет најубави starвездени парови за кои возраста не е пречка. Ник Јонас и Пријанка Чопра… продолжи да читаш Нема проблем? 10 најубави парови со голема разлика во годините

Објавено
Категоризирани како убавина

како дојдовме до еден од најефикасните методи за отстранување на влакна

[ad_1] Зима, ласер, ултразвук, фото-, електро-… Во 21 век, зборот „епилација“ има многу варијации и имаме широк спектар на методи за отстранување на влакна. Сега може да се направи дури и дома, без болка, реакции на кожата и други проблеми, и што е најважно: сонот на сите девојки - да се ослободат… продолжи да читаш како дојдовме до еден од најефикасните методи за отстранување на влакна

Објавено
Категоризирани како убавина

10 starsвезди кои имаа корист од пластична хирургија

[ad_1] Бела Хадид, Меган Фокс и Блејк Лавели никогаш јавно не објавиле пластични операции. Но, познато е дека кариерата на девојчињата тргна нагорно по драматичните промени во изгледот. Кој друг треба да им каже „благодарам“ на пластичните хирурзи - во материјалот BeautyHack! Меган Фокс Меган Фокс негира каква било пластична операција и други… продолжи да читаш 10 starsвезди кои имаа корист од пластична хирургија

Објавено
Категоризирани како убавина

Марија Гинзбург и Расида Лакоба-за новиот проект The-Face-Only

[ad_1] NSЗошто започнете да посетувате козметичар, но не можете да најдете време? Или се плашите од лекари во лабораториски палта и инјекции? Отфрлете ги вашите стравови: нов проект Само за лице создаден само за вас-оние кои сакаат да се грижат за својата кожа и да заштедат време. Скокачки формат не подразбира трауматски процедури или… продолжи да читаш Марија Гинзбург и Расида Лакоба-за новиот проект The-Face-Only

Објавено
Категоризирани како убавина

5 трендови за убавина од модната недела во Москва што ги сакаме

[ad_1] Модна недела на Mercedes-Benz Русија обично ги следи главните модни недели во Newујорк, Лондон, Милано и Париз. Оваа година, дизајнерите Јулија и Алиса Рубан, Алена Ахмадулина, Александар Арутунов присуствуваа на модниот настан. Го привлековме вниманието на светските трендови за убавина, кои беа добро прилагодени на московските модни писти. Ефект на влажна коса Еден од… продолжи да читаш 5 трендови за убавина од модната недела во Москва што ги сакаме

Објавено
Категоризирани како убавина

што се случи со учесниците на првите руски реални шоуа

[ad_1] V На почетокот на 2000 -тите, на руската телевизија се појави нов формат - реално шоу. Редовно, милиони гледачи на ТВ отфрлија с everything заради новиот број на „Зад стакло“ или „Последниот херој“. Што се случи со starsвездите на ТВ -екранот, кои изградија loveубов на… продолжи да читаш што се случи со учесниците на првите руски реални шоуа

Објавено
Категоризирани како убавина

Не можете да заборавите да купите? Топ 10 топли нови производи за оваа недела

[ad_1] AParty рум, масло за патување, спреј за уморни нозе и повеќе во колекцијата на нови производи оваа недела. Масло за коса Тахит Монои, Алан Хадаш Брендот Алан Хадаш, кој ги комбинира традициите на Израел и модерните технологии на Германија, се појави во Русија не толку одамна, па затоа сакаме да ве потсетиме за колекцијата на… продолжи да читаш Не можете да заборавите да купите? Топ 10 топли нови производи за оваа недела

Објавено
Категоризирани како убавина

Избори на уредници: Топ 10 магли и спрејови за лице

[ad_1] Весна! Ова значи дека времето за смели и тешки текстури заврши. Спреј и воздушна магла се следните во редот. Уредниците на BeautyHack тестираа „најдобри пријатели“ за хидрирана кожа. Хидратантен лосион Лоцијал за глацијален спреј, Skyn ​​Исланд Тестирано од висок уредник BeautyHack Анастасија Сперанскаја Внимание, внимание, жители на мегалополисите (и не само)! Пронајден… продолжи да читаш Избори на уредници: Топ 10 магли и спрејови за лице

Објавено
Категоризирани како убавина

Избор на arsвезди: Топ 12 мириси

[ad_1] Хаталија Водијанова, Ангелика Тиманина, Марија Ивакова и други starsвезди - за мирисите во кои се за inубени многу години! Избор на ТВ водителка Марија Ивакова: Портрет на една дама, Фредерик Мал Го сметам топлиот зачинет Портрет на една дама од Фредерик Мал како мој мирис на потпис - имам… продолжи да читаш Избор на arsвезди: Топ 12 мириси

Објавено
Категоризирани како убавина

Најсмешните цитати од култната ТВ серија од 90 -тите години

[ad_1] V Во раните 90 -ти години, гледањето ТВ -емисии навечер всушност беше традиција во секое семејство. Некои од нив беа принудени да плачат и да сочувствуваат со хероите, а некои да се смеат, примајќи „дел“ ендорфин во крвта. И бидејќи смеата го продолжува животот, BeautyHack ги собра најдобрите цитати за… продолжи да читаш Најсмешните цитати од култната ТВ серија од 90 -тите години

Објавено
Категоризирани како убавина

12 идеи за маникир во главната нијанса на 2019 година

[ad_1] TOOral ivingив корал со број 16-1546 е главната боја на 2019 година според Институтот за боја Пантоне. По материјал за производи за убавина во светла оптимистичка нијанса, објавуваме опции за нокти и салони, каде што секој од нив лесно може да се повтори! Каде да се направи: Салон за убавина Inhype Зона за убавина Адреса: Москва, 1 -ви Смоленски по.,… продолжи да читаш 12 идеи за маникир во главната нијанса на 2019 година

Објавено
Категоризирани како убавина

7 трендови за свадбена шминка за невести во 2019 година

[ad_1] Независната шминкерка Јулија Куприј (@kupryimakeup) раскажа кои стрели се релевантни во оваа свадбена сезона, зошто секоја невеста треба да има хајлајтер и розов сјај за усни во чантата. Јулија Куприј Независна шминкерка „Веќе денес, идните невести гледаат списанија во потрага по нивната совршена шминка за венчавки. Пастелни нијанси и мат текстури… продолжи да читаш 7 трендови за свадбена шминка за невести во 2019 година

Објавено
Категоризирани како убавина

Што им се случи? Подеми и падови на бразилските актерки

[ad_1] Бразилските ТВ серии од 90 -тите беа на врвот на нивната популарност. Оние кои не се интересираа што прават славните актерки веќе 15 години, ќе бидат воодушевени: тие склучуваат договори за реклами од повеќе милиони долари, имаат деца и продолжуваат да играат. Има девет телевизиски starsвезди со најинтересните животи на BeautyHack.… продолжи да читаш Што им се случи? Подеми и падови на бразилските актерки

Објавено
Категоризирани како убавина

6 модели надвор од полицата што ја променија индустријата

[ad_1] V ЕУ е далеку од единствениот начин да се истакне во модната индустрија. Има примери кога, излегувајќи на насловната страница на американскиот Вог, моделите се симнуваат од земја со посериозни проблеми како трката. Околу шест храбри девојки со необичен изглед - во материјалот BeautyHack. Беверли Johnsonонсон Беверли е една… продолжи да читаш 6 модели надвор од полицата што ја променија индустријата

Објавено
Категоризирани како убавина

5 омилени мириси за тело и коса за пролет

[ad_1] VSpring во Москва е сосема поинакво и многу непредвидливо: или со ненадејно затоплување од најмалку +10, топло време (кое е жешко дури и во кожна јакна) и светло сонце, или со нагли снежни врнежи и минус на термометарот следниот ден. За да не ви скокне расположението, како времето,… продолжи да читаш 5 омилени мириси за тело и коса за пролет

Објавено
Категоризирани како убавина

10 starsвезди кои ги сменија своите фигури до непрепознатливост

[ad_1] TOКако Jесика Симпсон исфрли 30 килограми, која е тајната на хармонијата на Викторија Лопирева и што и помогна на Полина Гагарина да ослабе? Познати личности кои ги сменија своите фигури до непрепознатливост се во колекцијата BeautyHack. Essесика Сајпсон Висината на essесика е 161 см, стандардната тежина е 55 кг. Симпсон е склон кон дебелина и се здоби со… продолжи да читаш 10 starsвезди кои ги сменија своите фигури до непрепознатливост

Објавено
Категоризирани како убавина

Внимателно! 22 elвездени фризури кои ви ја уништуваат косата

[ad_1] TOКои фризури и стилизирање не треба да се прават секој ден? Справување со стилисти. Артак Хајрапетјан, стилист во Beauty Stop26: 1. Чешли Принципот на чешлање е намерно да се заплетка косата за волумен. Но, поради ова, површинската структура на косата е само нарушена: скалите се одделуваат едни од други, како… продолжи да читаш Внимателно! 22 elвездени фризури кои ви ја уништуваат косата

Објавено
Категоризирани како убавина

20 starsвезди кои никогаш немаат неуспеси во убавината

[ad_1] TOКои производи ги користат starsвездите за совршен стил и како да ја повторат шминката на Наташа Поли од црвениот тепих? Вториот дел од материјалот е за девојки кои немаат ливчиња за убавина. Прочитајте ја првата врска. Сиена Милер Официјалниот Инстаграм профил на Сиена има само една фотографија, но има и други профили целосно… продолжи да читаш 20 starsвезди кои никогаш немаат неуспеси во убавината

Објавено
Категоризирани како убавина

20 најдобри перничиња за пролет

[ad_1] TOКако да добиете најлесна покриеност и која перница ги покрива круговите под очите и други знаци на замор? Шминкерите и блогерите зборуваат за алатките што ги користат во работата и животот. Викторија Мојсеева Независна шминкерка, блогерка Cushion Air Fit, A'pieu Движењето на папучи започна со овој бренд, а во моментот… продолжи да читаш 20 најдобри перничиња за пролет

Објавено
Категоризирани како убавина

20 тренди нијанси на кармин за русокоси

[ad_1] Визажистката Евгенија Русиновскаја раскажа како да ја пронајде совршената нијанса на кармин и ги сподели своите омилени производи за блондинки. Евгенија Русиновска Висагиште При изборот на боја на кармин, продолжете од типот на боја (топла или ладна) и сенката на косата. Топлите бои се погодни за девојки со топла руса; ладни, за… продолжи да читаш 20 тренди нијанси на кармин за русокоси

Објавено
Категоризирани како убавина

12 фризури на Анџелина olоли кои одговараат на сите

[ad_1] BeautyHack избра едноставни и разноврсни фризури за theвездата и побара од стилистката Ана Порткова да ги коментира. Ана Порткова Трихолог-консултант Снопови, волумен на круната, офсет разделба, испуштена коса на грб, тресне-стилистите на Анџелина имаат многу едноставни трикови! Сето ова може да се направи дома, се додека го имате истото… продолжи да читаш 12 фризури на Анџелина olоли кои одговараат на сите

Објавено
Категоризирани како убавина

Инфрацрвена сауна: придобивки и штети

[ad_1] VY Можете да ја користите инфрацрвената сауна во модерен фитнес центар или салон за убавина - популарна е кај луѓето кои се грижат за убавината и здравјето. Инфрацрвените бранови имаат позитивен ефект, кои продираат длабоко во телото, загревајќи го. Во кабината нема влага, што го зголемува потењето и ги отстранува токсините ... продолжи да читаш Инфрацрвена сауна: придобивки и штети

Објавено
Категоризирани како убавина

4 нови салони за убавина што треба да ги посетите

[ad_1] Уште простор за убавина, каде што сите знаат за нега на кожата на лицето, до новиот проект на врвниот стилист Јегор Рјабушко. The-Face-Only го измислија две исклучително зафатени девојки: креаторот на брендот Расарио Расида Лакоба и основачот на ланецот салони Wax & Go Марија Гинзбург. Имаат седум деца за две. Затоа,… продолжи да читаш 4 нови салони за убавина што треба да ги посетите

Објавено
Категоризирани како убавина

Едноставно брилијантно: преглед на најдобрите треперливи производи

[ad_1] Уредниците на RBeautyHack ги тестираат најдобрите сенки за очи, нагласувачи, пудра и светки со нежен сјај и трепет што е видлив од вселената. Highlighter Skin Love Glow Gleze Stick, Becca Избор на главниот уредник на BeautyHack Анастасија Сперанскаја Во март, Бека ја претстави новата колекција, Skin Love, која вклучува производи означени како еколошки. Содржи с everything… продолжи да читаш Едноставно брилијантно: преглед на најдобрите треперливи производи

Објавено
Категоризирани како убавина

како ја пробав постапката Дермадроп

[ad_1] СО високиот уредник на BeautyHack отиде во клиника за иновативна козметологија Gen87 за да ја тестира постапката Дермадроп. За кого е погоден и дали може да се смета за безболен аналог на биоревитализација? Анастасија Сперанскаја Виш уредник BeautyHack Сонцето е жешко, дува ветер, батериите се сушат - не секоја кожа може… продолжи да читаш како ја пробав постапката Дермадроп

Објавено
Категоризирани како убавина

30 опции за маникир за оние кои не сакаат уметност на нокти

[ad_1] Друга обвивка од долната боја е уморна, но вие не сте подготвени да ја нацртате Сикстинската капела на вашите нокти-дали е познато? BeautyHack собра опции за уметност за нокти за loversубителите на минимализмот и кажа во кои салони во Москва може да се повторат. Само покажи го мајсторот! Каде да се направи: Салон за убавина Inhype… продолжи да читаш 30 опции за маникир за оние кои не сакаат уметност на нокти

Објавено
Категоризирани како убавина

Резба на коса: добрите и лошите страни

[ad_1] ЕИ Дали одзема време вашето секојдневно стилизирање? Направете го тоа долгорочно со резба на коса. Постапката го поправа волуменот и кадрици користејќи специјален состав, стилисти или виткачи. Пермата ќе трае од три до осум недели! BeautyHack - за добрите и лошите страни на резбата на коса. Што е резба на коса? Резба е создавање на… продолжи да читаш Резба на коса: добрите и лошите страни

Објавено
Категоризирани како убавина

Како брзо да се ослободите од настинка на усните: советува дерматолог

[ad_1] Да започнеме со разочарувачката вест: само 4% од светската популација не го носи вирусот на херпес. И веројатноста дека вие сте исклучок, а не правило, е занемарлива. Значи, прашањето за ослободување од настинка на усните може да стане релевантно во секое време. Дермато-козметологот Викторија Бритко раскажа како… продолжи да читаш Како брзо да се ослободите од настинка на усните: советува дерматолог

Објавено
Категоризирани како убавина

како изгледа и каде да се повтори во Москва

[ad_1] Печатени печати, светли нијанси намерно примени безгрижно, триење и класично разголено со графички елементи - маникирите на модните ревии ги користеа сите начини за да привлечат внимание кон ноктите на моделите. Сето ова може да се повтори токму сега во салоните во Москва - идеи и корисни адреси во материјалот BeautyHack! Скарлет нијанси Во… продолжи да читаш како изгледа и каде да се повтори во Москва

Објавено
Категоризирани како убавина

5 производи за лице што ги користев целосно

[ad_1] Уредничка на RBeautyHack, Јулија Козолиј - за креми, маски и емулзии за лицето што совршено и прилегаат и, барем, го заслужуваат вашето внимание. Хидратантна крема Ботаничка кинетика Хидратантна мека крема, Аведа Не се сметам за еден од најверните обожаватели на Аведа - не се сите производи соодветни за мене, а моите… продолжи да читаш 5 производи за лице што ги користев целосно

Објавено
Категоризирани како убавина

се за пластична хирургија во Кореја

[ad_1] TOOрејските пластични хирурзи се сметаат за најискусни во светот. Според статистичките податоци, секоја петта Азијка имала барем една козметичка операција. Ставајќи ја естетиката на монтажната линија, корејските специјалисти ги усовршија своите вештини, усовршувајќи го секое движење. До денес, Кореја изврши најмногу операции во светот. Медицински туризам… продолжи да читаш се за пластична хирургија во Кореја

Објавено
Категоризирани како убавина

Како да го одредите типот на боја и дали е потребно?

[ad_1] ТОколорист и шминкер-за тоа каква вредност има типот на боја сега и зошто не треба целосно да се потпрете на оваа карактеристика при изборот на козметика или кога сакате да ја смените бојата на вашата коса. Шминкерка Кристина Новикова, креатор на школата за шминка Новикова Студио Сега поделбата на изгледот според типовите на бои изгледа… продолжи да читаш Како да го одредите типот на боја и дали е потребно?

Објавено
Категоризирани како убавина

За што зборуваат блогерите: Настија Свон

[ad_1] Облека и блогерка Настија Свон - за секојдневните ритуали на убавина, внатрешна хармонија со себе, исхрана и спорт. За менталното здравје За да бидете продуктивни, многу е важно да одржувате рамнотежа, внатрешна рамнотежа и да ги одржувате своите мисли во ред. Духовните практики, работата со психолог и комуникацијата со мојата внатрешност, ми помагаат да… продолжи да читаш За што зборуваат блогерите: Настија Свон

Објавено
Категоризирани како убавина

11 најубави ТВ водители во 20 години

[ad_1] Оти лесно може да изгради манекенска кариера не полоша од онаа на Синди Крафорд, но тие претпочитаа телевизиско студио отколку модна писта. Екатерина Андреева, Мона Абу Хамзе и уште 9 убави ТВ водители во текот на изминатите 20 години. Екатерина Андреева Гледајќи во Кетрин, се чини дека пилулата за старост с was уште беше… продолжи да читаш 11 најубави ТВ водители во 20 години

Објавено
Категоризирани како убавина

10 најдобри бразилски ТВ емисии од вашето детство

[ad_1] V Во 1988 година, првата бразилска ТВ серија „Славе Изаура“ беше прикажана во СССР. Theубовната приказна за Изаура дос Сантос и Леонсио Алмеида ја следеше целата огромна земја. Во раните 80 -ти години, Сузана Виеира, Вера Фишер, Антонио Фагундес и други популарни актери станаа „членови“ на скоро сите семејства во… продолжи да читаш 10 најдобри бразилски ТВ емисии од вашето детство

Објавено
Категоризирани како убавина

5 производи за беспрекорен тон и нивните аналози

[ad_1] РАнастасија Сперанскаја, виш уредник на BeautyHack, тестираше прајмер за мазнење, подлога со сјаен ефект, хајлајтер сличен на течното злато и други производи за совршена кожа за секој буџет. Primer Foundation за шминка Touche Éclat Blur Primer, Ив Сен Лоран Се сеќавате на мазниот ефект во популарната апликација за уредување фотографии? Со овој прајмер… продолжи да читаш 5 производи за беспрекорен тон и нивните аналози

Објавено
Категоризирани како убавина

најдобар парфем во формат со големина на патување

[ad_1] Arum, изграден врз остар контраст помеѓу памучни бонбони и пачули, едноставен, но ефикасен килибар со вискозна смола од смрека и капка сок од портокал и други мириси што е погодно да ги понесете со вас на одмор - погледнете во новиот избор на критичар за парфеми Ксенија Голованова. Парфем Бергамот и… продолжи да читаш најдобар парфем во формат со големина на патување

Објавено
Категоризирани како убавина

9 најнеобични маски за лице

[ad_1] Редитори BeautyHack го поминаа денот облечени во најсмешните, најнеобични и интересни маски за лице. Кажуваме за нашите впечатоци - кому му се потребни и зошто? Двокомпонентна балон маска за чистење и негување на кожата Double Dare, OMG! Корејски маски Double Dare OMG! Блогерите го сакаат тоа - за спектакуларното пакување со „брендираната“ дама… продолжи да читаш 9 најнеобични маски за лице

Објавено
Категоризирани како убавина

15 мириси за кои сите сонуваат

[ad_1] L Легендарните мириси и новини на селективна парфимерија, од кои пролетта цвета во душата, се во специјалната колекција BeautyHack. Парфем Роуз Оуд, Корлоф Париз Французите велат: „Да се ​​даде Корлоф е да ја исповедаш својата loveубов“. И не е важно што се подразбира, парче накит со расфрлање на… продолжи да читаш 15 мириси за кои сите сонуваат

Објавено
Категоризирани како убавина

starsвезди кои биле „труби“ во детството

[ad_1] Во детството, овие познати „пишечки“ предизвикаа ctionубов меѓу другите: о, тие румени образи. Созревајќи, тие одлучија дека е време да се ослободат од „наборите“ и да се претворат во прекрасни убавини. Познати личности кои беа буцкасти во детството - во компилацијата BeautyHack. Ennенифер Гудвин Публиката се зауби во слаткото… продолжи да читаш starsвезди кои биле „труби“ во детството

Објавено
Категоризирани како убавина

15 најубави жени во политиката

[ad_1] Од најпознатата прва дама на Блискиот Исток до најубавата женска заменичка во Бразил. Во написот BeautyHack - кралицата Ранија, Иванка, Меланија Трамп и уште 12 дами кои прават апсолутно с everything. Меланија Трамп Без да го знае тоа, Меланија ја започна својата политичка кариера во 2005 година, кога се омажи за Доналд Трамп. А… продолжи да читаш 15 најубави жени во политиката

Објавено
Категоризирани како убавина

Како правилно да нанесете парфем?

[ad_1] Пријатната трага на NSA нема да ги остави другите рамнодушни и ќе ви даде самодоверба. Кога користите тоалетна вода, мора да се запомни дека звукот и времетраењето на мирисот се држат заедно од неколку аспекти. Главната е правилната примена на парфемот на делови од телото и облеката. BeautyHack зборува за тоа како… продолжи да читаш Како правилно да нанесете парфем?

Објавено
Категоризирани како убавина

5 производи за шминка што ги користите погрешно

[ad_1] TOSenia Вагнер полага испит по логика за убавина: одлични ученици - петмина, студенти кои не успеваат - за повторно преиспитување! 1) ББ крем Вие: нанесете го на основата како тон. Всушност, ова не е кривично дело - и нема да бидете казнети како Расколников. Под еден услов: ако основата е редовна… продолжи да читаш 5 производи за шминка што ги користите погрешно

Објавено
Категоризирани како убавина

причини за кои не сте знаеле

[ad_1] Алергии, хемикалии за домаќинство и други неочекувани причини зошто пилинг на ноктите. Недостаток на витамини Причините за расцепување на ноктите можат да бидат и внатрешни и надворешни. Палмата припаѓа на недостаток на витамини и микроелементи: калциум, витамин Д, фосфор, силициум, железо. Со нивниот недостаток, не страдаат само ноктите, туку и косата и кожата. Во… продолжи да читаш причини за кои не сте знаеле

Објавено
Категоризирани како убавина

Есенцијално масло од пеперминт за прекрасна коса: дали навистина работи?

[ad_1] TOolumnist BeautyHack, основач на брендот за природна козметика (@ natureal.ua) Вита Лиасота раскажа зошто есенцијалното масло од пеперминт се додава во козметиката за коса и дали навистина помага да се зголеми плетенка до половината. „Во производството на козметика, ние често користиме етерично масло од пеперминт - дури имавме и пилинг врз основа на тоа. Тоа… продолжи да читаш Есенцијално масло од пеперминт за прекрасна коса: дали навистина работи?

Објавено
Категоризирани како убавина

Топ 5 loveубовни филмови за 2019 година

[ad_1] NSПо заморен ден на работа, сакате да се опуштите во мелодрамата или да ги исфрлите емоциите гледајќи филм за loveубовта? Ве покануваме да се запознаете со нашиот избор, кој ги вклучува најдобрите новитети за 2019 година. Почнете од почеток Во филмот глуми шармантната ennенифер Лопез (читај… продолжи да читаш Топ 5 loveубовни филмови за 2019 година

Објавено
Категоризирани како убавина

18 стилски фризури за долга коса

[ad_1] Викторијански мотиви, готски елементи и целосна слобода во изборот на додатоци! Сложени снопови Ова е малку викторијанска романса што е најлесно да се преведе во долга коса. Ако со масивни додатоци не сте на пат поради кодекс на облекување или лични преференции, можете да се ограничите на невидливост или еластични ленти… продолжи да читаш 18 стилски фризури за долга коса

Објавено
Категоризирани како убавина